Giriş Yap Kayıt Ol

eksprestoptan
ithal depom

 1. ev dekarasyonu 2014


  DEKORATİF AYNA MODELLERİ

  2722 kucuk - ev dekarasyonu 20142716 kucuk - ev dekarasyonu 20142702 kucuk - ev dekarasyonu 20142704 kucuk - ev dekarasyonu 2014  BEBEK ODASI
  4177 kucuk - ev dekarasyonu 20143525 kucuk - ev dekarasyonu 20143449 kucuk - ev dekarasyonu 2014

  2363 kucuk - ev dekarasyonu 2014142 kucuk - ev dekarasyonu 2014Çocuklar için odaları, uyumak, oyun oynamak, öğrenim, yaratıcılıklarını geliştirmek gibi pek çok günlük aktivitelerini gerçekleştirdikleri bir alandır. Çocukların odaları onların yaşam alanlarıdır. İşte bu nedenle çocuk odalarının dekorasyonu çok önemlidir...

  YEMEK TAKIMLARI
  4174 kucuk - ev dekarasyonu 20144170 kucuk - ev dekarasyonu 20144169 kucuk - ev dekarasyonu 20144161 kucuk - ev dekarasyonu 2014

  4152 kucuk - ev dekarasyonu 2014primary medium - ev dekarasyonu 2014Misafirleriniz için hazırladığınız sofrayı klasik Haliç desenli bir çini yemek takımıyla süslemeyi istemez misiniz? Sonra da onları bulaşık makinesinde gönül rahatlığıyla yıkamayı! Çini sanatçısı özel yöntemle hazırlanan çini yemek takımları ve kaplar bulaşık makinesinde yıkanabiliyor ve hatta mikrodalgaya girebiliyor.


  blank - ev dekarasyonu 2014

  1102 kucuk - ev dekarasyonu 20141098 kucuk - ev dekarasyonu 2014


  1097 kucuk - ev dekarasyonu 20141089 kucuk - ev dekarasyonu 2014
  blank - ev dekarasyonu 2014
  blank - ev dekarasyonu 2014

  1091 kucuk - ev dekarasyonu 2014Küçük metrekareli evler genellikle sınırlı depolama alanına sahip olurlar. Bu da küçük evlerin en büyük problemidir. Yeterli alana sahip olunmaması ihtiyaç duyulan eşyaların düzenli şekilde yerleştirilememesine ve aranılan eşyaların yerinde ve zamanında bulunamamasına neden olur. Her ne kadar küçük evler doğal olarak az alana sahip olsalar da alanların etkili kullanılmasını sağlayacak seçimler yaparak yeterli depolama alanına sahip olmak mümkün. Nasıl mı?

  Depolama Alanı Sağlayan Mobilyalar Tercih Edin
  Küçük metrekareli evler için mobilya seçerken mutlaka bazalı da denilen ekstra depolama alanı sağlayan mobilyalar tercih edin. Örneğin: Bazalı yataklar, bazalı koltuklar hatta yüklük adı verilen alanlar sağlayan dolaplar küçük metrekareli evler için idealdir.

  Ranzalı Uygulamalar
  Küçük metrekareli evlerde çocuk odalarında ranzalı seçenekler kullanımı önemlidir. Tek çocuklu evlerde de ranzalı seçenekler ekstra alan sağlar. Nasıl mı? Yatakların yükseltilerek çalışma ve oyun alanının yatağın altında konumlandırıldığı seçenekler çocuk odaları için ideal. Üstelik merdivenle çıkılan bir yatak çocuklar için de son derece keyifli bir seçenek. Geri kalan alanda ise yüklüğü olan yerden tavana bir dolap tercih edebilir böylece çocuğunuzun yazlık ve kışlık giysilerini; odasına ait nevresim, pike, yorgan gibi tekstil donanımını düzen içinde kaldırabileceğiniz; oyuncaklarını ve fazlalık gibi görünen eşyaları içine koyabileceğiniz kocaman bir depolama alanına sahip olabilirsiniz.

  Ebeveyn yatak odaları içinde yatağın altının dolap olarak kullanıldığı yüksek yataklar tercih edilebilir. Elbette buradaki tercih ranzalı yataklar kadar yükseltilmiş bir tercih olmayacaktır. Burada ortalama 80 cm ile 1.00 metre yüksekliğinde tasarlanmış bir tarafı kapaklı diğer tarafı ise raflı ya da çekmeceli tasarımlar tercih edilebilir. Kapaklı dolaplar yorgan, battaniye, ekstra yastık gibi hacimli eşyaları saklarken. Çekmeceli alana ise tüm nevresim, havlu, pike ve benzeri eşyalarınızı kaldırabilirsiniz.

  Ölü Alanları Değerlendirin
  Evlerimize kartonpiyer uygulamalarının girişi ile birlikte perde rayları da bu uygulamanın altına saklanmaya başladı. Eğer evinizde kartonpiyer yok ise üzülmeyin. Perde raylarını gizleyecek ahşap raflar, küçük metrekareli evler için ideal bir alandır. Kitaplarınızı, CD ya da DVD’lerinizi, biblo, fotoğraf çerçeveleri ve hayalinizin sınırlarında arzu ettiğiniz hemen her şeyi bu alanda değerlendirebilirsiniz. Özel olarak tasarlatabileceğiniz ya da yapı marketlerden hazır olarak satın alabileceğiniz bu fonksiyonel perdelikler; mutfaklarda kavanoz; çocuk odalarında oyuncak; genç odalarında kitap; salon ve oturma odasında biblodan DVD’ye kadar pek çok eşyayı kaldırabilecek fonksiyonellikte.

  Kapı Üstlerini unutmamak gerek: Kapı üstleri alan olarak ölü alan değerlendirmesinde yer alır. Kapıların üst bölümlerine yerleştireceğiniz birer sıra raf, size şapka kutularından mevsimlik olmayan ayakkabılara (elbette kutu içinde saklanmak kaydıyla) ya da özel eşyalarınızı sakladığınız kutuları yerleştirmek için alan yaratır.

  kucuk evlere evaline katlanir sandalyeli masa - ev dekarasyonu 2014Mutlaka Katlanabilir, Fonksiyonel Eşyalar Alın!
  Eğer eviniz küçük ise eşyalarınızı büyük ölçekli seçmemek önemlidir. Bazen gözümüzün ölçüsünün yeterli olduğunu düşünür ve o çok beğendiğimiz eşyayı satın alıp eve geldiğimizde büyük hayal kırıklığı yaşarız. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, evinizin ölçüsünü almadan alışveriş yapmaya çıkmamak.

  Bazı temel eşyaları daha fonksiyonel seçenekleri tercih ederek alan kazanabilmek mümkün. Örneğin: Fotoğrafta göreceğiniz masa gibi (Katlanır Sandalyeli Masa). Açıldığında dört kişinin rahatlıkla oturabildiği, yarım açıldığında 2 kişinin rahatlıkla yemek yiyebildiği komple kapandığında ise mutfağınıza destek bir mini rafa dönüşen bu fonksiyonel masa özellikle küçük alanlar için ideal


  Google+

  YouTube

  Konu gonca tarafından (07 Şubat 2014 Saat 09:59 ) değiştirilmiştir.

ev dekarasyonu 2014 Yer İstanbul , 34, TR incelenme 1418 kişi oylama: 4.5 / 5
Yukarı Fırlat

1418
Views