Romantik bi ryatak odasi için tüyolarRomantik bir yatak odası tasarımı için seçeceğin parçalar, kullanacağın renkler, seçeceğin perde deseni ve modeli, yatak örtüsü, duvarlar için tablo, çerçeve ve tabi ki yatak odası mobilyaları…
Tüm bu detaylar bir kombinin parçası olmalı ve hepsi tek bir tarzı yansıtmalı.
Renklerin Seçimi
Tercih edeceğin renkler mutlaka soft, yani rahatlatıcı renkler olmalı. Krem, pastel pembe, pastel mavi, pudra gibi renkleri tercih etmelisin. Kırmızı bilinenin aksine yatak odası için hiç uygun bir renk değildir.
Benim yatak odam için seçtiğim yatak örtüsü modeli ve rengi, bahsettiğim gibi soft renklerde ve romantik detaylar ile desenlendirilmiş vintage bir yatak örtüsü takımı.
Romantik ve vintage bir yatak odası için sende bu özelliklerde bir yatak örtüsü seçerek işe başlayabilirsin


Aksesuar Seçimi
Seçeceğin birbirinden bağımsız renkte ki parçalar ortamın atmosferini bozabilir. Bu nedenle çok çeşit yerine az, sade ve romantik tarza uygun aksesuarlar seçmelisin. Soft renklerin dışına çıkmamalısın. Aksesuar olarak; duvarda dekoratif boş çerçeveler, romantik güller, cam vazolar tercih edebilirsin.
Aksesuarların tek bir kombinin parçaları olmalı, birbirini tamamlamalı. Yatak başında kullanacağın tablo, yatak örtüsü ve perdeler ile uyumu yakalamalı. Bunu ayrı ayrı parçalar ile yapmak zordur, bu nedenle sende benim gibi (perde, yatak örtüsü ve tablo) takımı ile hazır bir kombini tercih ederek işini kolaylaştırabilirsin.


Perde ve Duvarlar
Duvar ve perdenin, perde ve yatak örtüsünün uyumu çok önemlidir. Odada ilk dikkat çekecek bu iki detaydır. Bu nedenle perde ve duvarlar aynı renk olmamalı. Oda çok dar ve sıkıcı görünebilir. Perde ve duvar renklerine karar verirken birbirine kontrast renkleri tercih etmelisin. Duvarlar krem rengi ise, perdeler içinde kremi daha az barındırmalı ve zemini kontrast bir renkte olmalı. Yatak örtüsü ise tam tersi, perdeler ile uyumlu olmalı. Bu şekilde odayı da daha geniş ve ferah göstermiş olursun.
Google+

YouTube