Giriş Yap Kayıt Ol

eksprestoptan
ithal depom

 1. 2013 Sevgililer Günü 2013


  14 Şubat Sevgililer Günü 2013,
  2013 Sevgililer Günü,
  14 Şubat Sevgililer Günü Nedir,
  Sevgililer Günü neden 14 şubat  sevgililer gunu kalp - 2013 Sevgililer Günü 2013


  Kökeni çok eskilere dayanan 14 Şubat sevgilliler günü sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

  Sevgililer günü adetleri

  Sevgililer günündeki en yaygın uygulama eşe ya da sevgiliye verilen karttır. Bu kartlara sevgi mesajları, aşk şiirleri vs. yazılır.

  Özellikle batı medeniyetlerinde, sevgilisi olmayanlar hoşlandıkları kişilere kart gönderir. Alıcı kişi, içinde genellikle "Sevgilim olur musun?" yazan bu imzasız kartın kimden geldiğini bulmaya çalışır.

  Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

  Sevgililer Gününü çiftler genellikle başbaşa geçirirler. Başbaşa gidilen romantik bir yemek, ya da evde hazırlanan romantik bir sofra en yaygın kutlamalardandır.

  Çiftler, Sevgililer Günü'nün gecesinin de özel olması için çaba gösterirler. Kimi çiftler, bu güne has, cinselliği ön plana çıkarıcı kıyafetler ve iç çamaşırları alırlar. En çok tercih edilen renk, tutkuyu sembolize eden kırmızıdır.

  Bunların yanısıra, Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.


  Google+

  YouTube


 2. Bayan arkadaşlarımızında yorumunu alsak ne güzel olacak aslında.Bir erkek neden sevgililer gününde 36 ay vadeyle tektaş almaya zorlanırın açıklamasını yapsa mesela biri 3. Sevgililer Günü Hikayesi - 14 Şubat Sevgililer Günü Hikayesi - 14 Şubat Sevgililer Günü Teşekkürler 4. Arkadaşlar 14 Şubata çok az bir zaman kaldı. Aramızda bazı şair arkadaşlar var. Ben diyorum ki Turkeyforum üyeleri için özel bir sevgililer günü şiiri yazılsın. Eşimize yoksa sevgilimize hiç olmazsa senede bir kere de olsa bir şiir okuyalım. Bu işi en iyi kim mi yapar? Yahu kim olacak tabiki sevgili Chute usta. Bakalım bu şiiri okuyanlardan kaç kişi ertesi gün foruma girebilecek, veya bir daha foruma girebilecek mi? Doğrusu çok merak ediyorum. Hep birlikte bekleyip görücez. Hehehehe Î÷åíü èíòåğåñíûé è êğàñèâûé ñàéò ????????????Benzer Konular

 1. Cuma Günü Mesajları
  By Valentino in forum Özlü Sözler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 24 Haziran 2016, 23:37
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 13 Mart 2013, 09:20
 3. 14 Şubat Sevgililer gününde ne alabilirim
  By Admin in forum Özel Günler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03 Şubat 2013, 20:44

Bu Konudaki Etiketler

2013 Sevgililer Günü 2013 Yer İstanbul , 34, TR incelenme 1900 kişi oylama: 4.5 / 5
Yukarı Fırlat

1900
Views